Економічний факультет

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
УКР    РУС    ENG   

President
KMU
Rada
UGL
Guds
  • Купить спортивное питание Monsterlab дешево в Украине
 


Екологія 11

Лекція 11

1. Утворення відходів, їх характеристика та класифікація.
2. Методи утилізації та знешкодження відходів.
3. Принципи створення маловідходних технологій.

1. Утворення відходів

   У 80-х роках академік І.В. Петрянов-Соколов провів ретельне дослідження розвитку промисловості і об’єму корисного використання природних ресурсів у світі. Аналіз статистичного матеріалу з 1900 р. показав, що видобуток сировинних матеріалів зростає по експоненційній залежності і на 1990 рік становив 20 т сировини на 1 жителя на рік (для розвинених країн), але лише 5 - 10% видобутого переходить у кінцевий продукт. Тобто, 90 - 95% добутої сировини переходить у відходи і забруднює довкілля.
   В колишньому СРСР в 80 - 90-х роках щорічно утворювалось близько 12 - 15млрд.т. твердих відходів, з яких утилізувалось близько 2%. В навколишнє середовище викидалось близько 160 млрд.т. рідких і більше як 100 млн.т. газоподібних відходів.
   Відходи утворюються в усіх галузях виробництва і практично на всіх його етапах. Основна маса твердих відходів утворюється при добуванні і первинній переробці (збагачуванні) рудних і нерудних матеріалів (~60 - 65%, а в деяких випадках, таких як добування урану, золота, рідкоземельних елементів ~95%). Тверді відходи утворюються також у переробних галузях промисловості (10 - 30%). До 2% сировинних твердих матеріалів втрачається при транспортуванні.

Читати далі

 


         
         
       
  Анонси
 
 
 


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Економічний факультет
м. Харків, вул. Мироносицька, 1
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна